sobota, 18 czerwca 2016

Człowiek a Książka

Wszyscy jesteśmy jak książki, każdy z nas jest zapisany własną treścią istnienia. Dlatego, nie należy nikogo oceniać po okładce. Ponieważ, właśnie większość ludzi tak czyni i to jest bardzo krzywdzące. Mniejszość czyta tylko wstęp, a wielu wierzy bezdusznym krytykom, którzy sami do końca nie wiedzą co tak naprawdę krytykują. Natomiast, nieliczni poznają treść naszego życia. Dla mnie, każdy człowiek to żywa książka i bezcenny skarbiec wiedzy oraz mądrości, która jest zawsze aktualna.

A co Wy moi Drodzy Czytelnicy o tym myślicie? 

14 komentarzy:

 1. Przekaz mądry i zawsze na czasie, a prawda jest najczęściej gorzka dla tych, którzy skupiają się na powierzchowności. Niestety, tak jest gdy przychodzi ponieść konsekwencje za swoją niewiedzę i mówienie nieprawdy. Również uważam, że najpierw trza dobrze poznać treść życia danego człowieka, jeśli chcemy cokolwiek o nim powiedzieć. Ponieważ, okładka i tytuł a nawet wstęp danej treści, to nie to samo co całość najistotniejszej treści i wiedzy o człowieku. Wpis zatrzymuje i skłania do konkretnego się zastanowienia, nad jego bardzo znaczącą treścią. Pozdrowionka! Karol

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny i mądry wpisy mówiący o tym kim jesteśmy i kim możemy być jakie mamy cechy cechy charakteru i jaki mamy wysiłek by poznać tok myślenia.
  Słuszne porównanie do okładki książki i treści w niej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo trafne porównanie.
  Ja czasem w ulubionej książce dopisuję swój komentarz na marginesie lub podkreślam kolorowo jakiś ustęp. Trafiam wtedy, przy ponownej lekturze we właściwe, istotne miejsce. Tak też w historii naszego życia, zapisują się inni ludzie, czasem pozostają przyjaciółmi i wracają do nas w istotnych momentach naszego życia. Pozdrawiam, Klementyno

  OdpowiedzUsuń
 4. Klementynko :) To prawda, też tak uważam i to co do joty. Jak zawsze u Ciebie do rzeczy, mądrze oraz z sensem, a także z realistyczną refleksją. Bardzo serdecznie Cię pozdrawiam i życzę cudownego dnia...

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały i bardzo mądry tekst wraz ze stosowną do niego ilustracją, wnosi do wnętrza człowieczego ważną codzienną refleksję, którą warto wziąć sobie do serca i nią w swoim życiu się kierować. Bardzo lubię Cię czytać, zawsze coś od Ciebie dla siebie wyniosę - co pozwala mi w tym świecie się odnajdować, chociaż nie jest to wcale łatwe w dzisiejszej dobie czasu. Pozdrawiam Cię Klementynko bardzo serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic nie dodam, bo musiałbym powtórzyć po Przedmówczyniach i Przedmówcy. Serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
 7. W pełni zgadzam się z treścią Twojego wpisu, nic dodać i nic ująć, w sam raz jak trzeba w tak ważnym przekazie. Uszanowanko Klementynko :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo mądry tekst, ku rozważaniom. Również uważam tak jak w treści swojego wpisu napisałaś i inaczej być nie powinno, ale jakkolwiek by nie było to pozory mylą a człowiek zbyt często zawodzi. I to jest to, co nie zawsze pozwala spojrzeć na wszystkich jednakowo. Dobry temat poruszyłaś w swoim wpisie, jestem jak najbardziej za. Pozdrawiam Cię Klementynko bardzo serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. I owszem, zgadzam się z powyższym wpisem. Pozdrawiam! Xmena

  OdpowiedzUsuń
 10. To prawda, zgadzam się z twoją treścią całkowicie :)
  Wspaniały i bardzo refleksyjny przekaz...
  Widoczek, jak najbardziej stosowny do treści...
  Pozdrawiam Cię Klementynko

  OdpowiedzUsuń
 11. To fakt, nic dodać nic ująć. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. Również powiem, że nic dodać i nic ująć.
  Pogodnego dnia Klementynko

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadzam się z każdym słowem. Jesteśmy jak książki. Większość ludzi ocenia po okładce, widzi co chce widzieć, a prawda nie raz zaskakuje. Bardzo fajny, o głębokim znaczeniu post.
  Pozdrawiam, Aga :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z zaciekawieniem przeczytałam twój wpis :) Muszę częściej odwiedzać ten blog.

  OdpowiedzUsuń

Miły czytelniku!

Myślę, że to nie przypadek przywiódł Cię na mojego bloga. Będzie mi miło, jeśli pozostawisz po sobie niezapomniany ślad w postaci komentarza. Z pewnością się odwdzięczę, odwiedzając Twojego Bloga. Również, zostawiając swój ślad...

Translate